Biz Kimiz?

Bir Grup Eli Kalem Tutan Bilgi Sevdalısıyız!

Mithat Engin Topaloğlu (Genel Yayın Yönetmeni)

Elektrik-Elektronik Mühendisi Engin, takım kaptanlığını yaptığı SOCRAT güneş enerjili ve elektrikli araba Ar-Ge ekibi ile ülkemizde ve yurtdışında pek çok başarıya imza attı. Türkiye Girişimcilik Vakfı'nda ise Editör olarak görev alan Topaloğlu, popüler 'geek' platformu Çizgiroman.Com'da yazar olup kişisel çalışmalarına Çizgisiz Defter'de devam etmektedir.

Dilek Çakır (Editör)

1995 yılında İstanbul’da doğan Dilek, Haliç Üniversitesi-Psikoloji mezunu olup Okan Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji
Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir. Psikolojik Danışmanlık merkezinde uzman klinik psikolog olarak çalışan Çakır, yoga tutkunluğu ve sokak hayvanları, doğa konusunda oldukça aktif olarak aldığı görevler ile tanınmaktadır.

 

Mustafa Alperen Korkusuz 

1996 yılında Konya'da doğan Alperen, İstanbul Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği 4.Sınıf öğrencisi olarak lisans eğitimine devam etmektedir. Bilim ve sanata olan tutkusu ve araştırmacı kişiliği ile bilinen Korkusuz, sinema ve dizi sektörünü de ilgiyle takip etmektedir.

Deniz Bulut

1995 yılında doğan Deniz, aklı erdiğinden beri istediği İç Mimarlık bölümünü başarıyla bitirdikten sonra iş hayatına atıldı. Hint dansı ve pole dans ile ilgilenirken aynı zamanda Pleiades enerji sistemi ile çalışan ve iki köpek annesi olan Deniz, mimarlıktan sanat tarihine, enerji sistemlerinden toplumsal konulara, kitaplardan dansa birbirinden bağımsız birçok konuda paylaşımda bulunmayı ve birlikte gelişmeyi planlıyor.

Oğuzhan Başer

Oğuzhan, Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği lisans öğrencisidir. Erken yaşlarında fotoğrafçılıkla tanışmış ve bu tanışma önündeki hayatının büyük bir kısmını etkilemiştir. Şu anda aktif olarak Mithat Alam Film Atölyesi’nde çeşitli gruplarla etkinlikler yürütmektedir. Çeşitli amatör/profesyonel setlerde görüntü yönetmenliği, kurgu, ses yönetmenliği gibi görevleri üstlenmiştir. Motoruna atlayıp insan elinin değmediği yerleri keşfetmesi ve bu yerlerde kamplar yapması insandan çok doğaya olan yatkınlığının bir göstergesidir.

Özge Coşkuner (Editör)

2018 yılında İstanbul Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü'nden mezun olan Özge, Yıldız Teknik Üniversitesi'nde Yüksek Lisans eğitimine devam etmekte ve sosyoloji eğitimi almaktadır. IAESTE ve AIESEC gibi projelerde yer alan Özge, seyahat etmekten ve farklı kültürlerle tanışmaktan mutluluk duyuyor. Bu sebeple sizlerle Çizgili Defter, Kareli Defter ve Not Defteri'nde buluşmayı bekliyor.

 

Buse Çakır

Biyosistem Mühendisi Buse, aynı zamanda İşletme mezunu olup her alanda meraklı ve araştırmacı bir kişiliğe sahiptir. Bilgiyi keșfetme arzusu onu bilgi diyarı içerisinde önce yazarlık yaptığı Bilim Sitesi'ne ardından editörlük ve yazarlık görevini üstlendiği Çizgisiz Defter'e getirdi.

 

Miraç Mert Pelister

1995 yılında İstanbul'da doğan Miraç, 2018 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nden Kimya Mühendisi olarak mezun olmuştur. Şu anda Lund Üniversitesi'nde Biyoteknoloji alanında yüksek ihtisas yapmaktadır. Başta uzay teknolojileri olmak üzere evrim, fizyoloji gibi bilim dalları ile felsefe ve dinler tarihine de son derece ilgilidir.

Dilara Şahin

1997 yılında İstanbul'da doğan Dilara, İÜ Moleküler Biyoloji ve Genetik mezunudur. Çocukluğundan başlayan animasyon sevgisi lise ve üniversite dönemlerinde tekrardan kendini göstermiş olup onu Connect Weirds isimli şimdilerde kişisel blog olarak devam eden ancak aslen anime-manga-dizi temelli bir blog tutmaya itmiştir.

 

Tulika Banerjee

Tulika is studying Computer and Communication Engineering at Manipal Institute of Technology, India. She plays violin and likes dancing, furthermore, dabbles in some sketching. Sure, she loves to read and write!

error: İçerik Korunmaktadır!